باکس آتس نشانی یا همان فایرباکس چیست؟

این جعبه ها درواقع فضای بسته ای هستند که برای اطفای حریق طراحی شده اند. باکس آتش نشانی در همه مجتمع های مسکونی و تجاری و همچنین انبارهای جنس، شرکت ها و سینماها و …وجود دارد. در داخل باکس آتش نشانی چیزهای مهمی مثل قرقره ها ی نگهدارنده شلیک آتش نشانی و کپسول های اطفای حریق قرار دارند.

در حقیقت، جعبه آتش نشانی از اولین و مهمترین تجهیزات اطفای حریق در بدو آتش سوزی است.

انواع جعبه آتش نشانی:

باکس آتش نشانی نورآسا

جعبه های آتش نشانی به دو صورت روکار و توکار مورد استفاده قرار می گیرند. اما اگر بخواهیم انواع این باکس ها را از نظر کاربرد مورد بررسی قرار دهیم، به باکس تک کابین، باکس دو کابین عمودی که به آن دو طبقه نیز می گویند، باکس دو کابین افقی که دوقلو نام دارد و باکس نگهداری اطفای حریق دستی تقسیم می شوند.

تجهیز ساختمان به باکس آتش نشانی به دو طریق صورت می گیرد:

در حالت اول، از جعبه آتش نشانی فایر هورزیل استفاده می شود. این باکس شامل شلنگ لاستیکی و قرقره دوار است. از این باکس در طبقات بالاتر استفاده می شود. زیرا راحت تر می توان به کمک آن، آتش را مهار کرد.

در حالت بعدی، از جعبه های آتش نشانی فایرباکس استفاده می شود. این باکس ها شامل شلنگی از جنس برزنت هستند و معمولا در پارکینگ و طبقه های همکف نصب می شوند. معمولا از این باکس ها برای مهار آتش سوزی های شدیدتر استفاده می شود.

خرید باکس آتش نشانی:

جعبه های آتش نشانی نقش بسیار مهمی در اطفای حریق دارند و در لحظات اولیه حریق، می توانند جان افراد را نجات دهند. از آنجایی که همواره تماس با آتش نشانی و رسیدن ماموران کمی زمان بر است، استفاده از جعبه آتش نشانی استاندارد و کاربردی بسیار حائز اهمیت است. ما تلاش داریم که بهترین و باکیفیت ترین باکس های آتش نشانی را در اختیار شما قرار دهیم تا در زمان وقوع حادثه، بهترین عملکرد را داشته باشید.

برای هرگونه مشاوره و خرید باکس آتش نشانی، با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

از پیج اینستاگرام ما دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *