تابلوی برق اضطراری چیست؟

تابلو برق اضطراری تابلویی است که در صورت خرابی سیستم اصلی منبع تغذیه برق، مستقیماً از طریق منبع اضطراری برق و یا منبع انتقالی برق اضطراری تأمین می شود و برای توزیع انرژی الکتریکی در شرایط اضطراری در نظر گرفته شده است. با داشتن تابلوبرق اضطراری، خسارت های کمتری را در هنگام قطعی برق متحمل خواهید شد.

تابلوی برق اضطراری

بطورکلی از تابلو برق ها برای توزیع ایمن برق در تاسیسات تجاری و صنعتی استفاده می شود. تابلو برق یکی از اجزای سیستم توزیع الکتریکی است که ضمن کار قطع کننده مدار یا فیوز محافظ برای هر مدار در محفظه مشترک، یک منبع تغذیه برق را به مدارهای شاخه ای تقسیم می کند.

کاربرد تابلوی برق اضطراری

این نوع تابلو برق، همانطور که از اسم آن مشخص است، در مواقع اضطرار و حساس بکار می رود. هدف از سیستم برق اضطراری ارائه یک منبع فوری و اتوماتیک برق به تعداد محدودی از مدارهای حیاتی انتخاب شده است. سیستم قدرت اضطراری، با استفاده از ترانسفورماتورها، برای تهیه روشنایی در شرایط اضطراری نیز استفاده می شود.

وقتی خانه شما برق را از دست می دهد ناامید کننده است. شما قادر به تماشای تلویزیون، استفاده از دستگاه های الکترونیکی و غیره نخواهید بود. این مطمئناً می تواند دردسرساز باشد. , همچنین می تواند خطرناک باشد. این امر بسیاری از صاحبان خانه ها را بر آن داشته است تا با تابلو برق های اضطراری، در ژنراتورها سرمایه گذاری کنند. حتی در صورت قطع برق، با فرض اینکه ژنراتور آن ها کار می کند، صاحب خانه می تواند از طریق دستگاه های الکتریکی خود را به کار خود ادامه دهد.

و برای مشاغل، قطع برق می تواند بسیار بیشتر مخرب باشد. مشاغل، سالانه میلیون ها دلار در نتیجه قطع برق از دست می دهند. اما می توان با داشتن تابلوی برق اضطراری از بروز این مشکلات جلوگیری کرد. اگر شبکه برق تجاری خاموش شود، کسب و کار می تواند به لطف این تابلو برق ها ادامه یابد.

از پیج اینستاگرام ما دیدن کنید.

شرکت تخصصی طراحی سایت پیکاما.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *