تابلو چنج اور چیست؟

تابلو چنج اور یا ATS، وسیله ای برای تغییر مسیر حرکت برق است. در واقع در شرایطی که ورودی برق از مسیری قطع شود، این تابلو به صورت اتوماتیک، برق را به جهت دیگری هدایت می کند. برای مثال زمان قطع برق شهری را درنظر بگیرید. در این وضعیت، ATS برق را از UPS و یا ژنراتور تامین می کند. ژنراتور بسته به منبع تغذیه، به طور خودکار شروع به کار می کند و یا متوقف می شود.

تابلو چنج اور

از نظر اهمیت، تابلو برق چنج اور دستی و اتوماتیک، هر دو عملکرد یکسانی را انجام می دهند. با این وجود، تابلو چنج اور اتوماتیک، فرآیند را به صورت خودکار انجام می دهد. و این موضوع در نهایت باعث صرفه جویی در وقت و کاهش طول قطع برق می شود. همچنین موجب کاهش خطرات جانی برای کارکنانی که مستقیما با برق سروکار دارند خواهد شد.

تابلو هایATS ولتاژ پایین وسیله قابل اطمینان برای انتقال اتصالات بار ضروری بین منابع اولیه و جایگزین برق را فراهم می کنند. مراکز داده، بیمارستان ها، کارخانه ها و طیف وسیعی از انواع دیگر تأسیسات که به طور مداوم یا تقریباً مداوم نیاز به فعالیت دارند، زمانی که منبع تغذیه طبیعی (اولیه) آنها غیرقابل دسترس شود، معمولاً از منبع تغذیه اضطراری (جایگزین) مانند ژنراتور یا منبع تغذیه پشتیبان استفاده می کنند.

برای دیدن سایر محصولات، روی لینک بزنید.

تابلو چنج اور 2

یک توالی انتقال جریان برق، شامل موارد زیر است:

1- ابتدا منبع تغذیه نرمال عادی از کار می افتد.
2- وقتی برق ژنراتور یا منبع تغذیه، پایدار و در حد تحمل ولتاژ و فرکانس باشد، ATS، بار را به منبع برق اضطراری منتقل می کند. بسته به نیازها و ترجیحات یک مرکز ، فرآیند انتقال به صورت اتوماتیک عمل می کند و یا به صورت دستی انجام می شود.
3-هنگام بازیابی برق، تابلو چنج اور بار را از منبع برق اضطراری به منبع انرژی عادی برمی گرداند.

برای ارتباط با طراحان سایت از این قسمت وارد شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *