امروزه در تمام خانه ها، تابلو برق استفاده شده است. دلیل استفاده از تابلو، نظم گرفتن سیم کشی در خانه ها است. تابلو از خطرات احتمالی مثل آتش سوزی نیز جلوگیری می‌کند. در حال حاضر برای ساختن خانه باید از تابلو استفاده کرد. در غیر این صورت، مجوز ساخت خانه به شما داده نمی‌شود.

تابلو را می‌توان با قیمت های مختلفی در بازار پیدا کرد؛ اما خیلی مهم است که استاندارد های کیفیت در تابلو برق رعایت شود. اگر این استاندارد ها رعایت نشود، مجوز استفاده از تابلو در ساختمان داده نمی‌شود. در این صورت باید یکبار دیگر تابلو تولید شود. پس حتما وقتی که می‌خواهیم با شرکتی برای ساخت تابلو همکاری کنیم، باید از کیفیت کار آن شرکت مطمئن باشیم.

کاربرد لوازم الکتریکی درون تابلو برق

تابلو برق برای جا های مختلفی استفاده می‌شود. درون تابلو‌برق از لوازم الکتریکی استفاده می‌شود. هر کدام از این لوازم کارایی مختلفی درون تابلو دارد. در این قسمت از مقاله قرار است درباره لوازم تابلو بیشتر صحبت کنیم.

البته درون تابلو برق از وسایل دیگری نیز استفاده می‌شود. ما به اصلی ترین وسایلی که درون تابلو استفاده می‌شود اشاره کردیم.

انواع تابلو برق

تابلو برق در مدل های مختلف تولید می‌شود. چگونه بودن تابلوبرق بستگی به مقدار برق دارد. به طور مثال برای جاهایی که برق زیاد نمی‌خواهد باید از تابلو‌برق فشار ضعیف و در جاهایی که برق زیاد می‌خواهد از تابلوبرق فشار متوسط استفاده کرد.

تابلو برق فشار ضعیف

در این مدل تابلو برق فقط از وسایل الکتریکی که برای قطع و وصل کردن است استفاده می‌شود. همانطور که از اسم این تابلو معلوم است، این تابلو برای جاهایی استفاده می‌شود که فشار نوسانات وارد شده به تابلو کم است. برای تقسیم انرژی الکتریکی از این مدل تابلو استفاده می‌شود. جنس بدنه این تابلو بسته به جای نصب آن متفاوت است؛ ولی معمولا برای این تابلو از جنس های آهنی و یا چدن استفاده می‌شود.

تابلو برق فشار متوسط

تابلو فشار متوسط بین 1 تا 36 کیلو ولت را تحمل می‌کند. پس برای مکان هایی استفاده می‌شود که حداقل فشار 1 و حداکثر فشار 36 کیلو ولت است. درون این تابلو از تمام وسایلی که در قسمت بالا گفته شد استفاده می‌شود.

تفاوت تابلو برق روکار با توکار

تابلو برق روکار و توکار تفاوت هایی دارند که قرار است در این قسمت از مقاله به آن اشاره کنیم.

بعضی از ساختمان ها جایگاهی را برای تابلو در نظر می‌گیرند و در آن قسمت حفره ای ایجاد می‌کنند. وقتی شما می‌خواهید برای آن ساختمان تابلو بگیرید باید حتما حواستان به سایز تابلو باشد که درون آن حفره جای بگیرد. ولی بعضی از ساختمان ها این حفره را ندارند و باید تابلو را روی دیوار نصب کنید. وقتی حفره ای برای تابلو وجود دارد، تابلو توکار و وقتی این حفره وجود ندارد تابلو روکار می‌باشد.

تابلو بارانی چیست و در کجا استفاده می‌شود؟

تابلوبرق بارانی، همانطور که از اسمش معلوم است، بیشتر در محیط های آزاد استفاده می‌شود. این تابلو در مکان هایی که امکان بارش باران و یا برف وجود دارد استفاده می‌شود.

همانطور که در عکس مشاهده می‌کنید، این مدل تابلو یک کلاهکی دارد که باعث می‌شود آب وارد تابلو نشود. اگر در مکان های بارانی از تابلو غیر بارانی استفاده شود، بسیار خطرناک است و امکان آتش سوزی و برق گرفتگی به شدت بالا می‌رود.

شرکت نور آسا

شرکت نور آسا یکی از شرکت هایی است که تابلو برق تولید می‌کند. تابلو هایی که این شرکت تولید می‌کند از کیفیت بالایی برخوردار است. این شرکت با نیرو های مجربی که دارد، جزو بهترین مونتاژ کار های ایران است.

علاوه بر آن، شرکت نور آسا از بهترین لوازم الکتریکی برای تابلو برق استفاده می‌کند. این شرکت با استفاده از با کیفیت ترین کالا های بازار توانسته تابلو هایی با بهترین کیفیت را تولید کند. شرکت نور آسا با صادرات تابلو به کشور های مختلف، توانسته کیفیت خود را ثابت کند.

کلام آخر

خیلی از شرکت ها انقدر از کیفیت محصول کاهش می‌دهند که حتی تاییدیه اداره برق را هم نمی‌توانید بگیرید. پس باید در همکاری با شرکت ها حواسمان به کیفیت تابلو برق باشد.

اگر شما نیاز به تابلو برق دارید اما هنوز شرکتی مطمئن برای همکاری پیدا نکرده اید، کافی است یکبار با ما همکاری کنید تا مشتری دائم ما شوید. در صورت نیاز با ما تماس بگیرید تا بهتون بهترین مشاوره را بدهیم و سپس سفارش شما در در اسرع وقت به شما تحویل دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *