سیم کشی کارخانه

سیم کشی یک کارخانه در واقع یک سیم کشی صنعتی است. از آنجایی که در تولیدی ها تجهیزات بسیاری وجود دارد و انسان های زیادی نیز مشغول به کار هستد، کار سیم کشی در آن بسیار حساس و دقیق است. ماشین آلات صنعتی موجود در این تولیدی ها، سیستم سیم کشی نسبتا پیچیده ای دارند و حتما این کار باید توسط افراد متخصص و ماهر انجام شود.

برای سیم کشی کارخانه:

در کارخانه از برق سه فاز استفاده می شود. زیرا با اسستفاده از برق سه فاز فشار کمتری روی سیم ها اعمال می گردد و در عین حال امکان این وجود دارد که همه سیم ها با هم عمل کنند و نتیجه ی کلی بیستری را بر جای گذارند. در این حالت همه ی سیم ها و موتور ها در سایز کوچک تری هستند و این موضوع بر افزایش کارایی و دوام آن ها می افزاید. اینکه از کدام نوع برق سه فاز استفاده شود، اهمیت چندانی ندارد. حتما باید برای مشخص کردن ولتاژ حقیقی از یک ولت سنج استفاده شود.

سیم کشی کارخانه

برای برق کشی ماشین آلات صنعتی کارخانه:

 در درجه ی اول باید ایمنی کار را در نظر داشته باشیم. قطعا هر کدام از ابزار ها و تجهیزات موجود در کارخانه مدل و نوع سیم کشی خاص خود را دارد. و باید با در نظر گرفتن این نکته ی مهم، اصول و قواعد ایمنی هر کدام از ماشین ها را رعایت کرد. در صورت رعایت اصول برق کشی مختص هر وسیله و ماشین در کارخانه، از احتمال اتفاقاتی نظیر برق گرفتگی و آتش سوزی و … جلوگیری خواهید کرد.

یک تیم حرفه ای و متخصص به خوبی شرایط سیم کشی هر یک از تجهیزات را رعایت کرده و کار سیم کشی ماشین آلات را به نحو احسن انجام می دهد.

نکته: از موضوعات بسیار مهمی که سیم کشی کارخانه را یک مجتمع مسکونی یا تجاری متفاوت می کند، این است که در مجتمع ها اصولا برق مورد استفاده، تک فاز است. اما همانطور که در بالا اشاره شد برای کارخانه ها باید از برق سه فاز استفاده شود که بار الکتریکی بیشتری دارد. طبیعتا این موضوع باعث می شود که در سیم کشی کارخانه، با عایق بندی سنگین تری نیز مواجه هستیم. بنابراین این پیچیدگی های سیم کشی کارخانه، ایجاب می کند که از افراد بسیار ماهر و متخصص در این زمینه کمک بگیریم. 

برای مشاهده اطلاعات تماس کلیک کنید.

برای مشاهده مطالب بیشتر به پیج اینستاگرام ما سر بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *