سینی کابل چیست و انواع مختلف آن

سینی کابل چیست و انواع مختلف آن

سینی کابل چیست؟

سینی کابل چیست؟ سینی کابل یا cable tray محفظه ای U شکل است که جهت منظم کردن سیم کشی های زیاد در تجهیزات الکترونیکی کاربرد دارد. این سینی از جنس پی وی سی یا فلزی گالوانیزه می باشد.

از این ابزار در جهت انتقال، محافظت، زیبایی و مرتب بودن کابل کشی‌های بسیار زیاد و هچنین جهت نصب انواع مهتابی در زیر آن‌ها در ساختمان‌ها استفاده می‌شود.

 

سینی کابل چیست؟

کاربرد سینی کابل

یکی از پر کاربردترین استفاده سینی کابل در ساختمانی های بزرگ برای تاسیسات الکتریکی به منظور مرتب سازی هر چه بیشتر کابل کشی های برقی و فیبرهای نوری ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد. از آنجایی که نمی شود در ساختمان برای تاسیسات برقی از کانال های زمینی استفاده کرد از سینی کابل در سطح زمین و یا بر زیر سقف ساختمان برای قرار دادن تجهیزات الکتریکی استفاده می شود.

کاربرد سینی کابل

سینی کابل گالوانیزه

سینی کابل گالوانیزه یکی از مهمترین و پر کاربرد ترین سینی های در صنعت می باشد که در دو نوع زیر تولید می شود:

سینی کابل گالوانیزه

سینی گالوانیزه گرم: از این نوع در مکان های مسقف مانند پارکینگ و سوله ها و مناطقی با دما و رطوبت بالا استفاده می شود. باید دارای استاندارد ASTM123 باشد.

سینی گالوانیزه فابریک: مناسب برای مکان هایی که رطوبت کمی دارد و در معرض مستقیم آب نباشد مناسب است و همچنین قیمت مناسب تری نسبت به نوع گرم آن دارد.

از آنجایی که از این محصولات در صنایع و مراکز بسیار مهمی همچون بیمارستان ها، مراکز تجاری، شرکت های تاسیساتی و حتی صنایع فولاد و پتروشیمی استفاده می شود باید حتما کیفیت مناسب و مقاومت و ماندگاری لازم را داشته باشد تا هزینه های اضافی این مراکز به حداقل خود برسد.

بدین منظور عرضه کنندگان بزرگ و با کیفیت کمی وجود دارند که بتوانند مطابق این نیازهای اساسی به تولید سینی کابل گالوانیزه بپردازند

سینی کابل برق قدرت

سینی کابل برق قدرت :یکی دیگر از پر تقاضاترین سینی ها، سینی کابل برق قدرت در برق صنعتی می باشد و معمولا در کارخانه جات و مراکز بزرگ صنعتی استفاده می شود که برای نگه داری و محافظت از کابل های فشار قوی و ضعیف کاربرد دارد. این محصول توانسته جز پایه ایی در پروژه های عمرانی باشد و جایگاه ویژه ایی را در تاسیسات ساختماعی به خود اختصاص دهد.

 

سینی کابل برق قدرت

عرضه کنندگان انواع این سینی بایستی متناسب با استاندارد ملی و جهانی به تولید محصول بپردازند به گونه ایی که کمترین میزان تولید ضایعات ورق را داشته باشد و همچنین مقاومت تحمل بار و نیز دوام کافی برای آب و هوای مختلف داشته باشد. به علاوه سینی کابل برق در طول، عرض، ارتفاع، ضخامت و رنگ متفاوتی به سفارش مشتری ساخته می شود.

سینی کابل استاندارد

سینی کابل استاندارد: اجزای سینی کابل از نظر متریال و مراحل تولید آن در انواع مختلف سینی ها متفاوت است به گونه ایی که جنس بدنه استفاده شده در واحدهای تولیدی کارخانه ایی آن و نوع آبکاری سینی، تعیین کننده میزان استحکام، دوام و پایداری این سینی ها می باشد. بسته به فضای که این سینی قرار است استفاده شود و روباز و مکان بسته بودن حتی آب و هوای و دما و رطوبت محیط جنس بدنه سینی متفاوت است.

سینی کابل استاندارد

خریداران سینی کابل بهتر است ابتدا مکان مورد استفاده سینی کابل را تعیین کرده و سپس بر اساس شرایط فضا یکی از انواع مشخصه ها را انتخاب نماید.

شرکت فنی مهندسی نورآسا

پیج اینستاگرام شرکت نور آسا

 

    ارسال نظر

    Your email address will not be published. Required fields are marked*