شبکه داخلی

شبکه داخلی یا محلی (LAN) به گروهی از رایانه ها و دستگاه های جانبی گفته می شود که دارای یک خط ارتباطی مشترک یا پیوند بی سیم با سرور در یک منطقه جغرافیایی مشخص هستند. یک شبکه محلی ممکن است در حدود دو یا سه کاربر در یک دفتر کار خانگی یا هزاران کاربر در دفتر مرکزی یک شرکت باشد. صاحبان خانه و سرپرستان فن آوری اطلاعات (IT) شبکه های محلی را تنظیم می کنند تا گره های شبکه بتوانند از جمله چاپگرها یا ذخیره سازی شبکه با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و به اشتراک بگذارند.

یک شبکه داخلی کاربران را قادر می سازد تا به سرورهای داخلی ، وب سایت ها و سایر شبکه های محلی که متعلق به همان شبکه گسترده (WAN) هستند، متصل شوند.

شبکه داخلی و کلی تخصص ما است

اترنت و Wi-Fi دو راه اصلی برای فعال کردن اتصالات شبکه داخلی هستند. اترنت یک مشخصات موسسه مهندسان برق و الکترونیک است که کامپیوترها را قادر به برقراری ارتباط با یکدیگر می کند. Wi-Fi از امواج رادیویی در طیف ۲.۴ گیگا هرتز و ۵ گیگاهرتز برای اتصال رایانه ها به شبکه داخلی استفاده می کند.

درک شبکه محلی

دو نوع شبکه محلی اصلی وجود دارد: شبکه های سیمی و شبکه های بی سیم.

 یک شبکه سیمی از سوئیچ ها و کابل کشی اترنت برای اتصال نقاط انتهایی، سرورها و دستگاه های اینترنت اشیا  به شبکه شرکتی استفاده می کند. برای مشاغل کوچک تنها با تعداد انگشت شماری دستگاه، یک شبکه سیمی می تواند متشکل از یک سوئیچ شبکه داخلی کنترل نشده با پورت های اترنت کافی برای اتصال همه دستگاه ها باشد. اما شبکه های بزرگتر LAN که هزاران دستگاه را بهم متصل می کنند، برای اطمینان از عملکرد مطلوب شبکه، به مراحل سخت افزاری، نرم افزاری و پیکربندی بیشتری نیاز دارند.

سازمان ها گزینه های زیادی برای پیاده سازی فن آوری های شبکه دارند. این که آیا آنها در حال به روزرسانی یک شبکه تجاری موجود هستند یا یک شبکه جدید را در اختیار شما قرار می دهند که شامل فن آوری های بررسی شده در اینجا باشد، اولین قدم انتخاب معماری و توپولوژی مناسب است.

برای تماس با شرکت برای مشاوره و انجام انواع خدمات شبکه کلیک کنید.

برای اطلاعات بیشتر به پیج اینستاگرام ما سر بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *