لوازم برقی ارت نیاز به رسانایی بالا دارد. مس یکی از رسانا ترین فلزات می باشد. بیشتر لوازم چاه ارت از مس تشکیل شده است ولی ممکن است لوازمی را ببینید که مس درون آن کمتر و یا از جنسی مشابه مس باشد. برای همین حتما باید از لوازم مسی و با کیفیت استفاده کرد.

تجهیزات این چاه حتما باید از جنس مسی باشد تا رسانایی خوبی داشته باشد. از انواع تجهیزات این سیستم میشه به سیم ارت مسی، صفحه ارت مسی، گالوانیزه، بنتونیت و مواد کاهنده این چاه اشاره کرد. بورس اصلی خرید لوازم چاه ارت، لاله زار می باشد.

احداث چاه ارتی

احداث چاه ارتی کار آسانی نمی باشد و باید حتما توسط متخصص آن انجام شود. ولی اصولا برای ساخت این چاه باید مقاومت الکتریکی آن کمتر از 2 باشد. در ضمن بهتره که از صفحه 50*50 استفاده کنید که مس خالص آن 99/99 درصد باشد. از همه این ها بگذریم باید از سیم ارت مسی نمره 35 استفاده کنید. کابل مسی هم حتما باید سایز 25 باشد. می توان برای پایین آوردن مقاومت این چاه از بنتونیت و مواد کاهنده مقاومت زمین استفاده کرد. چراکه این مواد بسیار موثر می باشد.

برای تشکیل این چاه دو روش وجود دارد. حفر چاه و رادکوبی این دو روش هست. در حفر چاه، همانطور که از اسمش معلوم است، حفره ای شبیه چاه تشکیل می دهیم. ولی این را باید در نظر بگیریم که بدنه داخل آن حتما باید از جنس مس باشد. فقط بدنه اهمیت ندارد و تمام محصولات استفاده شده باید از جنس مسی باشد. لوازم چاه ارت یکی از مهم ترین محصولات هست که باید دارای کیفیت بالایی باشد.

جمع بندی

به عنوان مطلب آخر میخوام بهتون بگم که هر خانه ای نیاز به چاه ارت دارد. چراکه این چاه ایمنی خانه را بالا میبرد.

اگر دنبال احداث این چاه و یا خرید لوازم این چاه هستید، با ما تماس بگیرید تا بهتون مشاوره بدیم و در صورت رضایت به شما خدمت کنیم.

اینستاگرام ما را دنبال کنید و ما را فالو کنید.

طراحی و تولید محتوای سایت: https://pikama.ir/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *