نحوه مونتاژ تابلو برق به شیوه ای است که ایمنی برق ساختمان را تامین می کند و آرایش منظمی به کلیه تجهیزات و قطعات داخل تابلو می دهد.

مونتاژ تابلو برق یکی از راهکار های حرفه ای برای ارتقا ایمنی در ساختمان محسوب می شود که به زبان ساده تر، مونتاژ کردن به معنی ساخت تابلو برق ها توسط مهندسین و براساس بالاترین استاندارد ها است.

مونتاژ تابلو برق چیست؟

اگر به تابلو برق ها دقت کرده باشید، متوجه وجود قطعات بی شماری در آن خواهید شد که هرکدام، علاوه بر این که نقش به سزایی در برق ساختمان دارند، نیاز به مراقبت و محافظت نیز دارند تا بتوانند توزیع برق را در بستری مناسب انجام دهند.

کاربرد و نحوه مونتاژ تابلو برق به چه شکلی است؟ ولتاژ تابلو برق ها ضعیف یا متوسط است که در آن ها تجهیزاتی مثل کنتاکتور، کنتاکتور الکتریکی، فیوز، Mccb، بیمتال، داکت و … به کاررفته است و لازم است محفظه ای برای نگهداری از آن ها طراحی و مونتاژ شود.

مونتاز، همان استاندارد سازی و طراحی تابلو تزیع برق است که از قوانین مشخصی پیروی می کند، برای نمونه در استاندارد های بدنه خارجی یا صفحه مونتاژ، محفظه باید از آلیاژ شماره 1، 1.5 و 2 استفاده شود و صفحه خارجی نیز از آلیاژ شماره 1 باشد.

حتی تدابیری برای جلوگیری از ورود آب، گرد و غبار و رطوبت نیز از اقدامات مونتاژ است.

انواع مونتاژ

نحوه مونتاز تابلو برق با توجه به نیاز های موجود انجام می شود که ممکن است مربوط به نیاز های فردی و یا نیاز یک مکان باشد.

مونتاژ براساس نیاز فردی، به تابلو برق های outdoor  و indoor که در داخل یا خارج واحد نصب می شود اختصاص می یابد.

 

برای حل نیاز متناسب با موقعیت مکانی، مونتاژ و طراحی تابلو برق به صورت ایستاده یا دیواری انتخاب می شود.

برای مشاهده مطالب بیشتر به صفحه بلاگ ما سر بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *