کلید اتوماتیک هم مثل دیگر کلید ها، وظیفه مهم و اساسی کنترل جریان و ولتاژ برق را دارد که در صورت  عبور جریان اضافی، برق را قطع می کند تا فعالیت دستگاه ها در بستری کاملا امن انجام شود.

کلید اتوماتیک چیست؟

کلید اتوماتیک mccb یکی دیگر از تجهیزات ایمنی در جریان برق است که در شرکت ها و صنایع تولیدی بیشترین کاربرد را دارد که ولتاژ قوی را عبور می دهند و نیاز به کلیدی دارند که مدار با برق قوی را قطع کند.

سوییچ الکتریکی این دستگاه، یک سوییچ خودکار است که برای محافظت از مدار الکتریکی و جلوگیری از آسیب به سیستم ها، جریان اضافی را تشخیص می دهد و نیروی کمکی برای قطع برق به کار می رود.

 

کاربرد کلیدهای اتوماتیک

کلید های اتوماتیک اندازه های مختلفی دارند که از مدل کوچکتر آن در مصارف خانگی و مدل های بزرگ تر آن را در تابلو های بزرگ و حتی محافظت از مدار هایی با ولتاژ بالا در کل یک شهر نیز استفاده می کنند.

ویژگی عمومی همه این کلید ها، در کاری است که انجام می دهند، اما خصوصیت هر مدل و اندازه از کلید اتوماتیک بستگی به جزئیات آن ها در درجه، ولتاژ، نوع قطع کنندگی و … دارد.

کلید هایی که کاربردی در محدوده وسیع و با ولتاژ بالا دارند، به گونه اییی طراحی شده که از دستگاه های خنک کننده برای افزایش ایمنی در آنها به کار رفته است.

انواع کلیدهای اتوماتیک

  1. کلیدهای اتوماتیک کامپکت
  2. اتوماتیک هوایی

این کلیدها آمپر خیلی بالاتری دارند و رله هایی دارند که در داخل کلید قرار می گیرند و در صورتی که مشکلی در قسمت خارجی اتفاق می افتد، کلید خروجی قطع و در صورت تداوم خطا، برق کل تابلو می رود.

برای مطالعه مطالب بیشتر و آشنایی بیشتر با شرکت ما به پیج اینستاگرام ما سر بزنید.

برای مشاهده مطالب بیشتر درون وبسایت روی این جمله کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *